mlsz tao logo

Támogatók

U21: Perbál SC – PILE-Pilisszántó 5-2

Gól: Röhberg 3, Kúti I., Pechter D.

Ifjúsági csapatunk kedden játszotta utolsó bajnoki mérkőzését. A srácok azzal a tudattal léptek pályára, hogy amennyiben megnyerik a mérkőzést a második hely biztosan megvan, de az eredmények kedvező alakulásával még bajnokok is lehetnek.

Ennek megfelelően kezdték a mérkőzést a srácok, és a 9. percben Röhberg Peti góljával megszerezték a vezetést, azonban alig 4 perc telt el és már jött is az egyenlítés, egy komoly védelmi hiba után. A gyors gólváltás után sorra dolgozták ki a helyzeteket a fiúk, de nem sikerültek a befejezések. Jött a 34. perc, amikor egy gyorsan elvégzett szabadrúgásból Pechter Dávid révén újra megvolt az előny, 2-1. Három perccel később Kúti Pisti gólja után pedig már kétgólos volt a fór, így nyugodtan mehettek szünetre a srácok.

A második félidőre feltámadt a szél, elkezdett szakadni az eső, és ezek a tényezők nagyban befolyásolták az egész játékrészt. Ennek ellenére negyed órával a szünet után, egy szép támadás végén Röhberg Peti megszerezte a negyedik perbáli gólt. A 78. percben egy gyönyörű szabadrúgásgól után szépítettek a vendégek, ez azonban csupán szépségtapasz volt, hiszen az utolsó előtti percben Röhberg Petya megszerezte harmadik gólját, ezzel beállítva az 5-2-es végeredményt.

Ez a győzelem azt jelentette, hogy az ezüstérem biztosan megvan, és ha a Pilisvörösvár szerdán nem nyer a Galgahévíz ellen, akkor a dobogó felső fokán végeznek a srácok.

És szerda este érkezett az örömhír: kikapott a ’Vörösvár, MEGVAN A BAJNOKI CÍM!!!
Hatalmas gratuláció a csapatnak és az edzőnek egyaránt!

A bajnoki címnek köszönhetően szombaton Bajnokok Tornája vár a srácokra, ahol a másik két II. osztály első helyezettjeivel mérik össze erejüket, és kiderül, hogy ki lesz a II. osztály abszolút bajnoka!